تشکیل کارگروه مشترک برای تفویض اختیارات اجرای ی نهضت ملی مسکن به استانداران

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۱۲/۰۲
استاندار تهران از تصمیم وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور برای تشکیل کارگروه مشترک به منظور مرور مسئولیت‌ها و افزایش تقویض اختیارات استاندران در طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علیرضا فخاری استاندار تهران ، با اشاره به برگزاری جلسه مشترک وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور با استانداران که با حضور وزرا و معاونین برگزار شد، اظهار کرد: در این جلسه موضوعات مربوط به حوزه طرح نهضت ملی مسکن، عوامل پیش برنده، عوامل بازدارنده و عوال مستعد که می تواند به رفع موانع در حال و آینده کمک کند، مورد بررسی قرار گرفت.

فخاری خاطر نشان کرد: تنوع موضوعات طرح شده حاکی از آن بود که باید طرح نهضت ملی مسکن با ویژگی‌های مختص آن تجدید نظر شود و فعالیت متمرکز استانداران و اختیاراتی که از قبل برای آن‌ها تعیین شده بود، مورد بازبینی قرار گیرد.

استاندار تهران گفت: به همین منظور مقرر شد کارگروه مشترکی بین وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی برای بازنگری اختیارات مدنظر استانداران در این طرح و افزایش این اختیارات تشکیل شود.

رئیس سابق سازمان ملی زمین و مسکن اظهار کرد: مسئولیت استانداران در انجام ماموریت مربوط به طرح نهضت ملی مسکن به صورت واضح مطرح شد و نشان داد که سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها همسو به مسائل مربوط به طرح نهضت ملی مسکن ورود جدی نداشتند.

وی ادامه داد: این امر نیازمند تجدید نظر و بازنگری در تعیین سیاست‌ها و مقررات و قوانینی است تا زمینه برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن با عنوان آن همگام و همسو شود، به همین منظور از سوی وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی برای تعیین میزان اختیاراتی که باید به استانداران تفویض شود تصمیم گیری خواهد شد.

فخاری تاکید کرد: استانداران مسئول و نماینده عالی دولت در سطح استان‌ها هستند و باید بتوانند به وکالت از دستگاه‌های ذیربط تصمیم گیری لازم را برای اداره حوزه استان خود داشته باشند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000