امکان تغییر بانک ارائه کننده تسهیلات خودمالک توسط متقاضیان

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۱۲/۰۳
مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: چنانچه متقاضیان بخش خودمالکی نهضت ملی مسکن به هر دلیلی موفق به دریافت تسهیلات از بانک عامل نشوند می توانند نسبت به تغییر بانک ارائه کننده تسهیلات اقدام کنند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهدی ملک رئیس شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی گلستان اظهار کرد: متقاضیان خودمالک در طرح نهضت ملی مسکن کسانی هستند که سند مالکیت زمین آن ها به نام بخش خصوصی یا اشخاص حقیقی است.

رئیس شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی گلستان ادامه داد: هر متقاضی خود مالک می تواند برای ساخت تعداد واحدهای در دست ساخت، تسهیلات دریافت کند.

وی افزود: این متقاضیان می توانند مدارک لازم خود، یعنی سند مالکیت و پروانه ساختمان را پس از انتخاب بانک، بارگذاری کرده تا به بانک معرفی شوند.

ملک با بیان اینکه مبلغ این تسهیلات در مرکز استان ها ۳۵۰ و در شهرستان ها ۳۰۰ میلیون تومان است، گفت: وام خودمالکی در چهار مرحله و با توجه به پیشرفت پروژه توسط بانک عامل به حساب متقاضی واریز می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان همچنین تصریح کرد: در طی این مسیر چنانچه متقاضی موفق به اخذ تسهیلات از بانک نشود، می تواند بانک ارائه کننده تسهیلات را با ورود به پنجره ثبت اطلاعات خود در سامانه www.saman.murd.ir تغییر دهد.

وی افزود: در استان گلستان تا کنون بیش از ۱۶ هزار درخواست خودمالکی ثبت شده که از این تعداد سه هزار و ۲۷۵ متقاضی دارای انعقاد قرارداد مشارکت با بانک هستند.

ملک ضمن تقدیر از عملکرد بانک های استان، از به پایان رسیدن سهمیه بانک مسکن برای ارائه تسهیلات خودمالکی در استان خبر داد و گفت: در استان گلستان ۱۸ بانک تعهد ارائه تسهیلات خودمالکی به متقاضیان داشته و با برنامه ریزی های انجام شده ،ارائه تسهیلات به متقاضیان مطلوب تر خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی گلستان در انتها تاکید کرد: با توجه به مشکل کمبود اراضی دولتی و ملی با قابلیت تولید مسکن در استان های شمالی کشور، احداث مسکن به صورت خودمالکی اثر زیادی بر تحقق برنامه اجرایی تولید مسکن استان خواهد گذاشت.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000