اولین پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن استان اصفهان در خرداد ۱۴۰۲ آماده بهره‌برداری می‌شود

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۱۲/۱۳
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از آماده بهره‌برداری شدن اولین پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن استان در خرداد ۱۴۰۲ خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار داشت: در طرح نهضت ملی مسکن استان بیش از ۴۲۶ هزار نفر ثبت نام کردند که در پهنه استان افزون بر ۱۴۲ هزار نفر حائز شرایط فعال (در انتظار بررسی تا تخصیص پروژه) هستند.

وی با بیان اینکه از این تعداد، بیش از ۵۱ هزار نفر افتتاح حساب تجمعی (افتتاح حساب و تخصیص پروژه) شدند اذعان داشت: افزون بر ۲۸ هزار متقاضی بالای ۴۰ میلیون تومان آورده دارند همچنین بیش از ۲۸ هزار متقاضی نیز به پروژه‌ها تخصیص یافته‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: شهر جدید بهارستان با بیش از ۱۴۶ هزار متقاضی بیشترین میزان ثبت‌نامی طرح نهضت ملی مسکن در استان را به خود اختصاص داده است که در این شهر نیز افزون بر ۵۳ هزار متقاضی حائز شرایط فعال بوده و بیش از ۹ هزار و ۸۰۰ نفر به پروژه‌ها اختصاص یافتند.

وی در خصوص وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن استان اصفهان بیان داشت: تا کنون بیش از دو هزار و ۶۰۰ پروژه تعریف شده که تعداد بیش از ۴۴ هزار واحد را شامل می‌شود و افزون بر ۲۳ هزار و ۶۰۰ واحد نیز دارای قرارداد سازنده است.

قاری‌قرآن اضافه کرد: در حال حاضر برای بیش از ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد از طرح نهضت ملی مسکن استان اصفهان پروانه ساختمانی اخذ شده، فونداسیون بیش از هشت هزار و ۵۰۰ واحد اجرا و افزون بر چهار هزار و ۳۰۰ واحد دارای اسکلت و سقف است.

وی ابراز داشت: اولین پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن استان اصفهان در خردادماه ۱۴۰۲ آماده بهره‌برداری می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر برای بیش از ۹۳ هزار واحد در سطح استان تامین زمین شده است گفت: الحاق ۵۰۳ هکتار زمین به محدوده شهری برای ۲۸ شهر استان انجام پذیرفته است همچنین مراحل الحاق ۴۲۷ هکتار نیز در دست انجام است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000