معاون امور اعتباری بانک مسکن:

بانک مسکن در سال جاری بیش از ۱۱۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است/ اعطای بیش از ۹۰ درصد تسهیلات بانک مسکن در بخش مسکن

فاضلیان از پرداخت بیش از ۱۱۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات در سال جاری توسط این بانک خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

سید محسن فاضلیان عضو هیات مدیره و معاون امور اعتباری بانک مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا با اشاره به عملکرد این بانک در سال 1401 گفت: بانک مسکن سال تسهیلاتی خوبی را سپری کرد؛ علاوه بر اینکه این بانک در تامین مالی طرح نهضت ملی مسکن به عنوان ابرپروژه ملی در شبکه بانکی کشور پیشتاز است، توانست در سایر حوزه‌ها نیز عملکرد تسهیلاتی خوبی از خود به نمایش گذارد.


وی افزود: بانک مسکن در سالی که گذشته عمده تسهیلات را در حوزه تخصصی خود یعنی مسکن پرداخت کرد که بیش از 90 درصد کل تسهیلات این بانک را شامل می‌شود. بانک در یازده ماهه سال جاری به طور کلی بیش از 118 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است که رکورد قابل توجهی را در امر تسهیلات‌دهی نشان می‌دهد.


فاضلیان افزود: بانک مسکن از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 66 هزار میلیارد تومان در حوزه ساخت مسکن پرداخت کرده است. همچنین بیش از 22 هزار میلیارد تومان در قالب 166 هزار و 197 پرونده تسهیلاتی در بخش خرید مسکن از سوی این بانک پرداخت شده است.


معاون امور اعتباری بانک مسکن همچنین از اعطای 7 هزار و 799 فقره تسهیلات بخش ودیعه مسکن توسط این بانک در سال 1401 خبر داد که نسبت به سال گذشته بیش از دو برابر افزایش داشته است.


وی با بیان اینکه بانک مسکن سعی کرده بخش مسکن که بخش تخصصی خود است را به خوبی با اعطای تسهیلات مناسب تحت پوشش قرار دهد، اظهار کرد: بانک مسکن بیش از 90 درصد از تسهیلات خود در سال جاری را به بخش مسکن اختصاص داده و با توجه به تخصصی و توسعه‌ای بودن این بانک، هر چقدر میزان تسهیلات تکلیفی آن با تخصص و کارویژه آن هماهنگ باشد با تمرکز بر روی این حوزه بهتر می‌تواند به مردم خدمات‌رسانی کند.


فاضلیان افزود: این بانک در بخش‌های غیر مسکن نیز به تکالیف خود به خوبی در سالی که گذشت عمل کرده و به طور مثال در بخش تسهیلات قرض الحسنه ازدواج 19 هزارو 391 فقره تسهیلات به مبلغ بیش از 2 هزارو 675 هزار میلیارد تومان پرداخت کرده است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000