دستور رییس‌جمهور برای کاهش سود تسهیلات نهضت ملی مسکن

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۱۲/۲۱
وزیر راه و شهرسازی گفت: به بانک مرکزی تاکید کردیم که ۲۳ درصد ‌سود تسهیلات نهضت ملی مسکن اصلاً قابل قبول نیست و حتما روزهای آینده این درصد سود کاهش پیدا خواهد کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش در حاشیه بهره‌برداری از ۸۱۰ واحد مسکن مهر در شهرک پیامبر اعظم بندرعباس در جمع خبرنگاران گفت: در این سفر یک روزه پروژه‌های مختلفی اعم از بندری، راهداری، راه و بزرگراهی به بهره‌برداری رسید یا عملیات اجرایی آن شروع شد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: بعد از تشکیل جلسه شورای مسکن استان تصمیمات خوبی برای تسریع در پروژه های نهضت ملی گرفته شد. هم‌اکنون پروژه خوبی در حوزه مسکن آغاز شده است، زمین مورد نیاز تامین شده و عملیات ساخت پروژه‌های نهضت ملی در شهرستان‌های مختلف استان روند خوبی دارد و سال آینده سرعت بیشتری خواهد گرفت به ویژه در حوزه بافت فرسوده که این استان میزان بافت فرسوده زیادی دارد.

بذرپاش با تاکید بر اینکه با بخشنامه جدیدی که وزارت راه و شهرسازی به استان‌ها ابلاغ کرده تغییر خیلی خوبی در نوسازی بافت فرسوده رقم خواهد خورد توضیح داد: هم‌اینک پروژه‌های باقیمانده مسکن مهر ی که بعضا ۱۰ تا ۱۲ سال باقی مانده بود در مدت اخیر با عزمی که صورت گرفت این پروژه های مسکن مهر سرعت گرفت و به اتمام رسید، اغلب این متقاضیان از گذشته پرداخت انجام داده بودند و ما به عنوان دولت موظف بودیم که واحدها را با قیمت تمام شده به اتمام برسانیم، مبلغ زیادی را باید تأمین اعتبار می‌کردیم، لذا از محل‌های مختلف تامین منابع انجام شد و با دستور رییس جمهور در سراسر کشور به اتمام رساندن مسکن‌های مهر باقی مانده از گذشته در دستور کار قرار گرفت.

تحویل واحدهای باکیفیت ۷۰ تا ۱۰۸ متری

وی افزود: امروز هم در شهر بندرعباس ۸۱۰ واحد از مسکن‌های مهر باقی مانده در متراژ های ۷۰ متری تا ۱۰۸ متری تحویل متقاضیان شد، پیمانکار و شرکت مجری بسیار خوب کار کردند و واحدهایی را با استاندارد خوبی احداث کرده اند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: از تجربیات بسیار خوب گذشته استفاده شده و بعضا از نواقصی که از گذشته وجود داشته سعی شده در طرح های جدید تکرار نشود که هم وطنان عزیز از سکونت در این واحدها راضی باشند و با حداقل مشکل ، این واحدها به عزیزان در سراسر کشور تحویل داده شود.

بذرپاش ادامه داد: با همین سرعت به پیش می‌رویم، پیگیری برای تکمیل مسکن های مهر باقیمانده از سالیان گذشته جزو اولویت‌های کاری ما است، به همان میزانی که نهضت ملی مسکن را پیگیری می‌کنیم مسکن‌های مهر باقیمانده نیز پیگیری می‌کنیم تا هر چه سریعتر این واحدها به مدار احداث و تکمیل برگردد و تحویل متقاضیانی شود که سالهای سال منتظرند این مسکن‌ها را دریافت کنند.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر تصمیم دولت برای کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی طرح نهضت ملی مسکن و افزایش میزان تسهیلات اظهار داشت: موضوع درصد سود تسهیلات، در جلسه شورای اقتصاد با حضور ریاست جمهور بررسی شد، تاکید رییس جمهور به بانک مرکزی هم همین بود، طی جلسه‌ای که با حضور رئیس کل بانک مرکزی و اعضای شورای پول و اعتبار تشکیل شد ضمن بیان نظرات، تاکید کردیم که ۲۳ درصد اصلاً قابل قبول نیست و حتما روزهای آینده این درصد سود کاهش پیدا خواهد کرد و به میزان گذشته و حتی کمتر از آن باز خواهد گشت که بتوانیم بخشی از هزینه‌ها را جبران کنیم.

وی ادامه داد: با روش‌های دیگری در صدد تکمیل واحدهای نهضت ملی مسکن هستیم که به مرور اعلام می‌شود از طریق مشارکت با نهادهای عمومی، بانک‌ها و انبوه سازان که آنان را هم به کمک فرا خوانده‌ایم تا هرچه سریعتر بتوانیم واحدهای نهضت ملی را در سراسر کشور به اتمام برسانیم.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000