سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی خبر داد:

تدوین دو سند مهم درحوزه ساختمان و معماری و شهرسازی

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۲/۰۱/۰۷
سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از طراحی نرم‌افزار صنعتی‌سازی در همکاری با معاونت مسکن و ساختمان و تدوین دو سند مهم در حوزه ساختمان و معماری و شهرسازی خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا، محمدمهدی حیدری سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص بخشی از مهمترین فعالیت‌های آن مرکز در سال جدید توضیح داد: تجهیز آزمایشگاه‌ها از جمله برنامه‌های پیش روی مرکز تحقیقات است که در این خصوص به زودی نصب و راه‌اندازی آزمایشگاه کوره بزرگ مقیاس در برابر آتش تکمیل خواهد شد و با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح می‌شود.

پیگیری طراحی و ساخت آزمایشگاه‌های ریلی و آکوستیک

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی طراحی و ساخت آزمایشگاه ریلی و آزمایشگاه آکوستیک را در سال جدید از دیگر اقدامات آن مرکز عنوان کرد.

دو سند در حوزه ساختمان و معماری و شهرسازی تدوین می‌شود

حیدری گفت: در حوزه تدوین ضوابط و مقررات، موضوعات مناسبی در دست پیگیری مرکز تحقیقات راه،‌ مسکن و شهرسازی قرار دارد. در همین خصوص با سازمان برنامه و بودجه تفاهماتی انجام و دو سند مهم در دست تدوین قرار گرفته است.

وی سندهای موضوع تفاهم با سازمان برنامه و بودجه را شامل شامل نقشه راه (سند) ضوابط و مقررات حوزه ساختمان و نقشه راه ضوابط و مقررات معماری و شهرسازی برشمرد و تصریح کرد: سازمان برنامه و بودجه برای تدوین ضوابط و اسناد مرتبط با مسکن در لایحه بودجه امسال پیش بینی لازم را کرده است تا مرکز اعتبار داشته باشد و اسناد، ضوابط و مقررات لازم را تدوین کند.

احیای دبیرخانه فناوری‌های نوین و صنعتی‌سازی

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی صنعتی‌سازی را از دیگر موضوع‌های موردتاکید مرکز عنوان کرد و از احیای دبیرخانه فناوری‌های نوین و صنعتی‌سازی خبر داد.

حیدری یادآور شد: ویرایش ششم کتاب‌ فناوری‌های نوین در حوزه صنعتی‌سازی نیز انجام و در اختیار جامعه مهندسان قرار گرفته است.

انجام مطالعات مکانیابی فرونشست و حریم گسلی ۶۰ پروژه نضهت ملی مسکن

این مقام مسئول همچنین از انجام مطالعات مکانیابی فرونشستی و حریم گسلی ۶۰ پروژه توسط مرکز تحقیقات برای اجرای طرح های مسکنی خبر داد.

طراحی نرم‌افزار صنعتی‌سازی در همکاری با معاونت مسکن و ساختمان

حیدری تصریح کرد: در همکاری با معاونت مسکن و ساختمان به دنبال طراحی نرم‌افزاری مبتنی بر صنعتی سازی مطابق با مبحث ۱۱ مقررات ملی و کنترل ساختمان هستیم. در تلاش هستیم تا این نرم افزار بر روی نرم افزار سامانه نهضت ملی مسکن بنشیند و بر اساس آن ارزیابی کنیم که چند درصد صنعتی سازی در حال انجام است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000