سقف تسهیلات ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی امسال افزایش نمی‌یابد

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۲/۰۱/۱۵
معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: به دلیل مشکل برخی روستائیان در باز پرداخت، سقف تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی، امسال افزایش نمی‌یابد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از صدا و سیما، مجید جودی گفت: در سال ۱۴۰۲ به موازات معرفی باقیمانده متقاضیان وام مسکن روستایی به بانک‌ها برای عقد قرارداد، منتظر مصوبه دولت در دو ماه اول امسال هستیم، تا سهمیه ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی در سال جدید را ابلاغ کنند.

وی درباره کافی نبودن ۲۰۰ میلیون تومان برای ساخت مسکن گفت: ما بخشی از هزینه ساخت را تأمین می‌کنیم و بخش دیگر آورده روستاییان است، اما دهک‌هایی در روستاها داریم که آورده لازم را ندارند.

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: برای این افراد برنامه‌ریزی کردیم تا با استفاده از توان مالی نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد، حساب ۱۰۰ امام، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام نیاز آن‌ها را تأمین و به صورت بلاعوض کمک کنیم.

وی ادامه داد: پارسال بنیاد مستضعفان برای ساخت ۲۰ هزار واحد مسکن روستایی و کمیته امداد برای ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی کمک بلاعوض کردند. بر اساس اعلام بنیاد مسکن در حال حاضر، ۳۸۸ هزار واحد مسکونی روستایی و شهری با حمایت این نهاد در حال ساخت است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000