جهش قابل ملاحظه نهضت ملی مسکن در استان فارس

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۲/۰۱/۲۷
همزمان با دستور رییس جمهور برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن مقدمات ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکن در نقاط مختلف استان فارس فراهم شده است و این طرح جهش قابل ملاحظه‌ای در این استان داشته است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، تاکنون در این استان افزون بر ۴۳۹ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن نام‌نویسی کردند که از این تعداد ۱۴۷ هزار و ۲۵۵ نفر از شرایط لازم برای دریافت مسکن برخوردار هستند.

استاندار فارس نیز اخیرا با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه اجرای طرح نهضت ملی مسکن بیان کرد: با توجه به تاکیدات رییس جمهور و تلاش ها و پیگیری‌های دستگاه‌های مسئول در فارس این استان توانسته با جهش قابل توجهی، جایگاه نخست را در بحث اجرای طرح نهضت ملی مسکن در بین استان‌های بزرگ کشور به خود اختصاص دهد.

محمد هادی ایمانیه افزود: طی این مدت پیگیری‌های جدی و مستمری نیز از سوی اداره کل راه و شهرسازی فارس و فرمانداران شهرستان های استان برای اجرای هرچه بهتر طرح نهضت ملی مسکن انجام شده است.

وی ادامه داد: تحقق وعده‌های دولت و ایجاد مسکن و سرپناه برای مردم از اولویت‌های دستگاه‌های اجرایی فارس است و جلسات کارگروه مسکن استان به منظور رفع موانع این طرح و تقویت آن به شکل هفتگی برگزار می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان فارس، ارتقای ۱۳ رتبه ای جایگاه این استان در بین استان‌های کشور را مرهون زحمات و پیگیری‌های همه مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان دانست و اظهارکرد: لازم است که این پیگیری‌ها تا حصول نتیجه مطلوب و تحقق اهداف دولت پرشتاب تر استمرار یابد.

تامین چهار هزار هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در فارس

مدیرکل راه و شهرسازی فارس، با بیان اینکه تاکنون افزون بر چهار هزار هکتار زمین در فارس برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن آماده شده است، بیان کرد: اجرای این طرح تاکنون پیشرفت فیزیکی قابل توجهی داشته است.

محمودرضا طالبان افزود: میزان مسکنی که در استان فارس باید ساخته شود ۱۵۰ هزار واحد است که عدد قابل توجهی است.

وی ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده تا پایان خردادماه امسال عملیات اجرایی و ساخت حداقل ۵۰ درصد واحدهای باید آغاز شده باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس با اشاره به رتبه نخست این استان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در بین استان های بزرگ کشور گفت: سال گذشته در این مقطع استان رتبه ۲۷ کشور را داشت اما در جلسه بهمن ماه سال گذشته که با حضور وزیران راه و شهرسازی و کشور برگزار شد، اعلام شد که فارس به رتبه ۱۵ صعود کرده است.

طالبان، ضمن قدردانی از اهتمام ویژه استاندار و همراهی و کمک معاونت عمرانی استانداری، فرمانداران و قرارگاه مسکن در جهت اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این استان بیان کرد: بر اساس آخرین رتبه بندی که اعلام شده فارس هم اینک در بحث اجرای طرح نهضت ملی مسکن در بین تمام استان های کشور در رتبه ۱۴ و در بین استان های بزرگ کشور و کلانشهرها جایگاه نخست را دارد.

وی افزود: تاکنون در مجموع ۱۴۷ هزار نفر در فارس حائز دریافت مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن شناخته شده اند که از این تعداد ۵۷ هزار متقاضی مبلغ ۴۰ میلیون تومان اولیه را واریز کرده‌اند.

طالبان ادامه داد: همچنین تاکنون برای ۳۳ هزار واحد پروانه ساختمانی اخذ شده و در ۱۸ هزار واحد نیز فنداسیون اجرا شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: با برنامه ریزی و تاکید استاندار فارس، تا پایان خردادماه امسال باید عملیات اجرایی حداقل نیمی از واحدهای مسکونی در استان باید آغاز شود.

وی افزود: این مساله به فرمانداران ابلاغ شده و فرمانداران مکلفند که نسبت به تشکیل جلسات شورای مسکن شهرستان با هماهنگی مدیران راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و نمایندگی های سازمان نظام مهندسی شهرستان ها اقدام کنند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000