کاهش تراکم و ارتقای کیفیت زندگی رویکرد شرکت عمران شهرهای جدید

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۲/۰۱/۲۷
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: نخستین پروژه نهضت ملی مسکن به تعداد ۵۰۰ واحد مسکونی که خرداد سال گذشته ساخت آنها آغاز شد در خرداد امسال افتتاح می‌شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علیرضا جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در خصوص روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید با تاکید بر متقاضی محور بودن انجام پروژه‌های تولید مسکن گفت: از ابتدای دولت سیزدهم بیش از ۳۰۰ هزار متقاضی طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید ثبت‌نام کردند و حائز شرایط شناخته شدند که شرکت عمران شهرهای جدید برای ۲۰۰ هزار متقاضی، پروژه تولید مسکن را وارد فاز عملیاتی و اجرایی کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه رویکرد دولت در اواخر سال گذشته واگذاری گروهی زمین به متقاضیان برای ساخت مسکن با مشارکت مردم بود، توضیح داد: با تاکید و سیاستگذاری دولت، شرکت عمران شهرهای جدید به عنوان یکی از بازوهای دولت در وزارت راه و شهرسازی برای یکصد هزار واحد نهضت ملی در گام سوم، اراضی را به گروه‌های انفرادی و تک نفره برای ساخت مسکن یک طبقه حیاط‌دار واگذار می‌کند تا با این رویکرد پروژه‌های مسکن با تراکم پایین عملیاتی شوند.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید افزود: هم‌اکنون برای یکصد هزار واحد گام سوم طرح نهضت ملی مسکن، شرکت عمران آمادگی تخصیص زمین در شهرهای جدید را برای ۵۵ هزار متقاضی واجد شرایط دارد.

جعفری شهرهایی را که آمادگی ساخت واحدهای نهضت ملی یک طبقه حیاط‌دار را دارند شامل ایوانکی، گلمان، مجلسی، شیرین‌شهر، علوی، رامشاد و تیس و برخی شهرهای جدید دانست.

وی تصریح کرد: در سایر شهرهایی که شرکت عمران شهرهای جدید محدودیت زمین دارد و تقاضا بالاست موضوع در قالب اجرای طرح نهضت ملی مسکن درحال پیگیری است.

جعفری با اشاره به اینکه هم‌اینک بیش از ۲۰۰ هزار واحد کارگاه ساخت مسکن فعال است، گفت: نخستین پروژه نهضت ملی مسکن به تعداد ۵۰۰ واحد مسکونی که خرداد سال گذشته ساخت آنها آغاز شد در خرداد امسال افتتاح می‌شود.

وی افزود: این نخستین بسته نهضت ملی مسکن است که افتتاح می شود و با همین الگو تلاش می کنیم که تعهد ۶۰۰ هزار واحدی طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید را طی دولت سیزدهم عملیاتی کنیم.

به گفته جعفری، رویکرد شرکت عمران شهرهای جدید کاهش تراکم و ارتقای کیفیت زندگی در شهرهای جدید است.

جعفری ادامه داد: در برنامه است تا تعدادی از متقاضیان در شهرهای جدید به شهرک هایی که ایجاد خواهند شد منتقل و سرریز شوند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000