آغاز واگذاری زمین ویلایی نهضت ملی مسکن به متقاضیان سیستانی

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۲/۰۱/۲۸
معاون مسکن و معاون اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: با سند دار شدن ۴۰ هکتار از اراضی محمد آباد، امکان نام نویسی متقاضیان سیستانی در طرح نهضت ملی مسکن به صورت ویلایی فراهم شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، ابوالفضل مهدیاربا بیان اینکه رویکرد دولت تامین مسکن مورد نیاز اقشار مختلف مردم است، اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده در اراضی سنددار شده شهر محمد آباد امکان ساخت ۲ هزار و ۴۰۰ واحد ویلایی وجود دارد.

وی تاکید کرد: با توجه به نیاز مردم سیستان، در مجموع در قالب طرح نهضت ملی مسکن ۱۱۰ هکتار زمین در محمد آباد برای ساخت حدود ۶ هزار واحدهای ویلایی در نظر گرفته شده است که تاکنون سند برای ۴۰ هکتار آن اخذ و مابقی نیز در حال انجام است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه طرح توسعه افقی شهرها، یکی از مهم‌ترین راه‌حل‌ها برای اجرا و تسریع در روند ساخت پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن است، تصریح کرد: واجدین شرایط این طرح در شمال استان می توانند با مراجعه به سامانه ثمن از مزایای این طرح بهره مند شوند.

مهدیار با تاکید بر این که سیاست اصلی وزارت راه و شهرسازی ساخت واحدهای یک طبقه حیاط دار در شهرهای واجد شرایط است، گفت: کاهش هزینه و مدت زمان ساخت و تطابق خانه‌های ویلایی با فرهنگ ایرانی - اسلامی، از اصولی است که در ساخت واحدهای ویلایی در قالب نهضت ملی مسکن استان در دستور کار قرار دارد.

گفتنی است سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000