ضرورت همراهی مضاعف نظام بانکی در طرح نهضت ملی

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۲/۰۱/۲۸
استاندار قم گفت: با همراهی و ارائه به موقع تسهیلات بانکی و تزریق آن به پروژه ها، شاهد تسریع در روند ساخت و تحویل به موقع واحدهای مسکن نهضت ملی خواهیم بود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سیدمحمدتقی شاهچراغی استاندار قم در جلسه شورای مسکن استان قم که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه نباید مردم بیش از این برای مسکن معطل شوند، اظهار کرد: بسیاری از مشکلات مردم را مدیران می‌توانند رفع کنند.

وی با اشاره به فاصله زیاد منزل کارگران فعال در شهرک‌های صنعتی با محل کارشان عنوان کرد: باتوجه به این بعد مسافت پیشنهاد استفاده از زمین‌های ملی برای احداث مسکن‌های کارگری در نزدیکی محل کار آنها مطرح شده است.

وی در خصوص احداث مسکن کارگری گفت: سازمان ملی مسکن می‌تواند در موضوع مسکن کارگری ورود پیدا کرده و تعیین تکلیف این موضوع در استان قم را در دو قالب برای واجدین شرایط و سایر افراد انجام دهد.

شاهچراغی با بیان اینکه برای این اقدام می‌توانیم زمین را برای احداث مسکن تحویل شرکت شهرک‌های صنعتی دهیم، خاطرنشان کرد: در این شرایط افرادی که واجد شرایط باشند از مزایا و تسهیلات نهضت ملی بهره‌مند خواهند شد و سایر افراد نیز می‌توانند از بخش خصوصی مسکن خود را تامین کنند.

وی افزود: سازمان ملی مسکن می‌تواند در این موضوع ورود پیدا کرده و تعیین تکلیف مسکن کارگری استان قم را در دو قالب برای واجدین شرایط و سایر افراد انجام دهد.

استاندار قم با اشاره به تعداد زیاد مهاجرین به قم و ضرورت تامین مسکن مناسب برای آنها گفت: بخشی از متقاضیان واجد شرایط نهضت ملی مسکن در قم از تمکن مالی خوبی برخوردار نیستند و با توجه به مهاجرپذیری قم انتظار ما این است که سازمان ملی مسکن کمک بیش‌تری به قم داشته باشد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000