جای مسکن در بازار سرمایه خالی است

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۴۰۲/۰۱/۳۰
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: جای مسکن و تأمین مالی بخش ساخت و ساز از بازار سرمایه، در بورس خالی است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از آنا، مجید عشقی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در مراسم گرامیداشت سی‌امین سالگرد تأسیس کارگزاری بانک مسکن گفت: با تلاش خانواده بازار سرمایه و کمک دولت، بازار در وضعیت مناسبی قرار دارد و اعتماد نسبی به بورس بازگشته است به نحوی که روزانه حدود ۴۵۰ هزار نفر در بازار داد و ستد می‌کنند.

وی با بیان اینکه اتفاقات سال ۹۹ موجب توسعه زیرساخت‌ها شد تصریح کرد: به رغم افزایش حجم معاملات همه سامانه‌ها به خوبی تجهیز شده اند و معاملات به راحتی انجام می‌شود.

عشقی ابراز امیدواری کرد شرایط فعلی بازار سرمایه تداوم داشته باشد و افزود: بازار سرمایه مسیر هدایت منابع به سمت بخش مولد اقتصاد است.

رییس سازمان بورس به سرمایه گذاران توصیه کرد از طریق مشاوران حرفه‌ای دارای مجوز و صندوق‌ها در بورس سرمایه گذاری کنند و افزود: آسیب‌های سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ ناشی از ورود مستقیم به بازار سرمایه بود.

جای خالی صنعت ساخت و ساز در بازار سرمایه

عشقی در بخش دیگر اظهارات خود به اهمیت صنعت مسکن نیز اشاره کرد و گفت: هرچند بازار مسکن با بازدهی مناسب همراه است، اما این بخش از حیث تأمین مالی با مشکلات زیادی روبه‌رو است.

وی با بیان اینکه به رغم اقدامات انجام شده، متأسفانه جای مسکن در بازار سرمایه همچنان خالی است افزود: امیدواریم نهاد‌های مالی ضمن بهره برداری از ابزار‌های مالی موجود، ابزار‌های جدید نیز راه‌اندازی کنند.

دبیر شورای عالی بورس با بیان اینکه امیدواریم که این فضای با ثبات ادامه داشته باشد گفت: مهم‌ترین رویکرد سازمان بورس و اوراق بهادار در سال جاری هدایت سرمایه‌ها به سمت اقتصاد واقعی کشور و تولید است، زیرا اگر در سال ۹۹ بازار سرمایه به سمت تولید می‌رفت امروز شاهد افزایش تولید در کشور بودیم.

وی با اشاره به فضاسازی کانال‌های تلگرامی در معرفی سهم‌های مختلف تصریح کرد: مردم فریب تبلیغات این کانال‌ها را نخوره و به آن‌ها اعتماد نکنند.

عشقی گفت: با این وجود در حوزه ابزارسازی در سازمان بورس و اوراق بهادار این آمادگی وجود دارد که بخش مسکن را یاری کنیم.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه به زودی افزایش سرمایه از طریق صرف سهام کلید خواهد خورد اظهار کرد: تا از این طریق هلدینگ‌های بزرگ، طرح‌هایی که دارند را استفاده کرده تا منابع به سمت بخش واقعی اقتصاد کشور سوق داده شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000