۱۰ هکتار زمین برای ساخت خانه در اهواز واگذار شد

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۲/۰۲/۱۲
مدیر کل اموال و املاک بنیاد مستضعفان خوزستان و کهکیلویه و بویر احمد با مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان برای ساخت مسکن تفاهمنامه منعقد کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، این تفاهمنامه میان عباس اسلامی پور، مدیر کل اموال و املاک بنیاد مستضعفان خوزستان و کهکیلویه و بویر احمد و محمدحسین پناهی‌فر، مدیر کل راه و شهرسازی استان خوزستان به امضا رسید.

بر اساس مفاد این تفاهمنامه ۱۰ هکتار زمین از سوی بنیاد مستصعفان به اداره کل راه و شهرسازی خوزستان در راستای طرح نهضت ملی مسکن واگذار شد. زمین واگذار شده در محدوده شهر اهواز قرار دارد.

این تفاهمنامه میان عباس اسلامی پور، مدیر کل بنیاد مستضعفان استان خوزستان و محمدحسین پناهی‌فر، مدیر کل راه و شهرسازی استان خوزستان به امضا رسید. بر اساس مفاد این تفاهمنامه ۱۰ هکتار زمین در محدوده شهر اهواز از سوی بنیاد مستصعفان خوزستان به اداره کل راه و شهرسازی خوزستان در راستای طرح نهضت ملی مسکن واگذار شد.

همچنین همزمان با سفر استانی رئیس جمهور به خوزستان، سازمان ملی زمین و مسکن در تفاهم نامه‌ای ۴۰ هکتار زمین برای ساخت مسکن در اهواز واگذار کرد. این تفاهم نامه میان رئیس سازمان ملی زمین و مسکن با رییس صندوق بازنشستگی کشور، مدیرعامل فولاد خوزستان و مدیرعامل فولاد اکسین برای ساخت مسکن در اهواز بود.

به گفته مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان در طرح نهضت ملی مسکن خوزستان بیش از ۲۴۶ هزار نفر در سامانه ثبت نام اولیه انجام دادند که از این تعداد حدود ۱۷۷ هزار نفر دارای شرایط اولیه بودند و حدود ۴۳ هزار نفر از ثبت‌نام کنندگان از شهرهای مختلف استان تایید نهایی شدند.

محمدحسین پناهی‌فر خاطرنشان کرد: مجموع متقاضیان شهرها بیش از ۱۱ هزار نفر واریز اولیه را انجام دادند که فرآیند عملیات اجرایی واحد مسکونی آن‌ها نیز آغاز شده است.

با آغاز به کار دولت سیزدهم طرح نهضت ملی مسکن از سوی دولت آغاز و این طرح ملی به منظور خانه دار شده مردم به وزارت خانه راه و شهرسازی واگذار شد. این طرح در همه استان‌های کشور در حال انجام است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000