پیشگیری از ۴۹۰ فقره زمین‌خواری تنها در فروردین امسال

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۲/۰۲/۱۷
سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن از رفع فوری ۴۹۰ فقره تعرض به زمین‌های دولتی به مساحت ۲۹۸ هکتار در فروردین‌ماه امسال خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، ارسلان مالکی سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن گفت: متاسفانه در ایام تعطیل برخی زمین‌خواران فکر می‌کنند می‌توانند به اراضی دولتی دست‌درازی کنند، که همین امر اهمیت حفاظت از اراضی در ایام تعطیل را بیشتر می‌کند و در این مدت ۴۹۰ فقره تعرض به زمین‌های دولتی به مساحت ۲۹۸ هکتار در فروردین‌ماه امسال رفع تعرض شد.

وی با بیان اینکه در این ماه ۳۱ حکم قطعی به نفع دولت توسط نیروهای یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن اجرا شده است اظهار کرد: ۱۵ هکتار زمین از این طریق به بیت المال بازگشته است.

مالکی با اشاره به اینکه در روزهای تعطیل نوروز ابلاغیه افزایش حفاظت به یگان‌های سراسر کشور ابلاغ شد، اعلام کرد: حفاظت از اراضی دولتی در این ایام با بکارگیری کلیه نیروها و امکانات و حضور مستمر و شبانه‌روزی فرماندهان یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان‌ها و حمایت و پشتیبانی دادستانی کل کشور و پلیس پیشگیری محقق شده است.

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن ضمن تقدیر از عملکرد نیروهای یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن که در ادارات کل راه و شهرسازی مستقر هستند، اظهار کرد: سیاست ما در صیانت از اراضی دولتی به عنوان بخشی از بیت‌المال همواره بر اقدامات پیشگیرانه بوده که این امر با تلاش‌های همکاران‌مان در یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن میسر شده است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000