اختصاص زمین برای تامین مسکن کارکنان پتروشیمی امیرکبیر

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۲/۰۲/۲۸
سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن از انعقاد تفاهم‌نامه مشترک همکاری این سازمان با شرکت پتروشیمی امیرکبیر برای تامین مسکن کارکنان این شرکت خبر داد و گفت: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت مجموعه پتروشیمی امیرکبیر به عنوان یکی از شرکت‌های پیشتاز صنعتی در طرح نهضت ملی مسکن بهره بگیریم.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، ارسلان مالکی سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن با اعلام انعقاد تفاهم‌نامه مشترک همکاری با شرکت پتروشیمی امیرکبیر گفت: براساس این تفاهم‌نامه زمینی با ظرفیت جمعیت‌پذیری حدود ۳ هزار نفر برای ساخت مسکن اختصاص می‌یابد.

وی افزود: انعقاد این تفاهم‌نامه موجب گسترش شهرک‌های صنعتی و اسکان نیروهای بومی در منطقه می‌شود.

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن ادامه داد: این امر علاوه بر حل مشکل مسکن در کشور می‌تواند از پدیده مهاجرت بی‌رویه نیروی کار بومی به مرکز هم جلوگیری کند.

به گزارش سازمان ملی زمین و مسکن، مالکی با اشاره به اینکه زمین اختصاص یافته برای انجام این تفاهم‌نامه مراحل الحاق به محدوده شهر را طی کرده و طرح تفصیلی دارد، تصریح کرد: این امر باعث می‌شود روند اجرای پروژه‌ها به مراتب تسریع شود.

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن بار دیگر بر آمادگی این سازمان برای انعقاد توافقات مشابه با مجموعه‌‌هایی که ظرفیت مشارکت در تامین مسکن کارکنانشان را دارند تاکید کرد و گفت: سازمان ملی زمین و مسکن آمادگی اختصاص زمین به نهادها و دستگاه‌های مختلف برای ساخت مسکن در شهرهای دارای اراضی دولتی را دارد و در شهرهایی که زمین دولتی نداشته باشیم با ارائه تسهیلات قانونی برای الحاق زمین‌های مازاد دستگاه‌ها می‌توانیم به تامین مسکن کارکنان این مجموعه‌ها اقدام کنیم.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000