پیگیری مشکلات گمرکی، مالیاتی و بانکی مرند و جلفا

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۴۰۲/۰۳/۲۱
وزیر اقتصاد با اشاره به نشست‌هایی که به عنوان نماینده دولت در سفر به آذربایجان شرقی با مدیران و فعالان اقتصادی مرند و جلفا برگزار کرده از پیگیری مشکلات گمرکی، مالیاتی و بانکی طی روزهای آتی خبر داد و ابراز امیدواری کرد به پروژه‌های نیمه تمام با سرعت بیشتری به سرانجام برسد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از شادا، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه بازدید از پروژه‌های مرند در جمع‌ خبرنگاران گفت: در حاشیه دومین سفر استانی رئیس جمهور و هیئت دولت به آذربایجان شرقی بنده به عنوان نماینده دولت هم با فعالان اقتصادی و هم با مدیران منطقه در شهرستان های مرند و جلفا گفتگوهای بسیار خوبی داشتیم.

وی افزود: برخی از پروژه‌های مهم در سطح استان و بلکه پروژه های ملّی ناظر به منطقه مرند و جلفا است؛ هم موضوع مربوط به آبرسانی از جلفا به مرند و تبریز که جزو پروژه‌های مهمی است که قرارگاه مشغول است و موانعی در حوزه تامین مالی آن وجود داشت و مقرر شد تا با سرعت بالاتری این پروژه‌ها به سرانجام برسد.

وی ادامه داد: درباره شبکه آبرسانی کشاورزی که مربوط به دشت قره‌بلاغ بود دیروز از نزدیک بازدیدی صورت گرفته که این اتفاق موجب خشنودی کشاورزان منطقه شده و افزایش میزان برداشت محصولات کشاورزی را در منطقه به دنبال داشته است.

خاندوزی گفت: فعالان حوزه شهرستان مرند مشکلات حوزه مالیاتی و گمرکی خود را مطرح کردند که مقرر شد طی هفته آینده با همکاری اداره کل مالیاتی استان مشکلات مرتفع شود و هم در حوزه جلفا و منطقه آزاد ارس که یکی از قطب‌های صنعتی شمال غرب کشور هم محسوب می‌شود، مسائل و مشکلات مطرح شد.

وی افزود: امیدواریم با حل این مسائل و برخی از موارد دیگر از جمله تسهیلات ترجیحی چه در قالب تبصره ۱۸ و چه در قالب بقیه کمک هایی که شبکه بانکی کشور باید انجام دهد، این پروژه‌ها به بهره برداری برسد و توسعه این بخش های اقتصادی سرعت گیرد .

وی اظهار امیدواری کرد که در نتیجه اقدامات انجام شده در جهت رشد شاخص تولید هم در شعار امسال و هم سالهاست که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده موثر واقع شود و همچنین شاخص اشتغال که یکی از مهمترین نیازهای منطقه است نیز بهبود یابد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000