خبر خوش فرزین برای متقاضیان وام مسکن/ سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن ۲ برابر شد

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۲/۰۳/۳۱
رئیس کل بانک مرکزی مصوبات یکهزار و سیصد و شصت و یکمین جلسه شورای پول و اعتبار را تشریح کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از ایبنا، محمدرضا فرزین با تشریح مصوبات شورای پول و اعتبار گفت: خبر خوش برای گیرندگان وام مسکن این است که مصوب شد تا سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن از محل گواهی حق تقدم دو برابر شود. این عدد در شهر تهران و برای انفرادی ۲۰۰ میلیون تومان و برای زوج ۴۰۰ میلیون بود که هر دو مبلغ، دوبرابر شد و به ۴۰۰ و ۸۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. در شهر‌های بالای ۲۰۰ هزار نفر نیز از ۱۶۰ میلیون تومان برای انفرادی و ۳۲۰ میلیون تومان برای زوج، مبالغ دو برابر شد و بدین ترتیب به ۳۲۰ و ۶۴۰ میلیون تومان افزایش یافت. در مناطق شهری نیز از ۱۲۰ و ۲۴۰ میلیون تومان به ۲۴۰ و ۴۸۰ میلیون تومان افزایش یافت.

وی افزود: تصمیم دیگر شورای پول و اعتبار، افزایش پوشش هزینه‌های تعمیر و نوسازی واحد‌های مسکونی بود که با تسهیلات جعاله در اختیار افراد قرار می‌گرفت لذا این عدد از ۸۰ میلیون تومان به ۱۶۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: مصوبه دیگر شورا نیز اصلاح دستور العمل وجوه اداره شده بود که قرارداد بسیار مناسبی است تا افراد بتوانند منابع خود را در بانک‌ها بگذارند و به افرادی که مد نظرشان است تسهیلات داده شود که این بخش در اعطای تسهیلات خرد بسیار تاثیر گذار است. با این دستور العمل اصلاح و شرایط مناسبی ایجاد شد تا افراد منابع خود را در بانک های مختلف بگذارند تا بانک‌ها نیز بتوانند این منابع را در اختیار افراد قرار دهند.

وی افزود: نکته دیگر که در جلسه امروز شورای پول و اعتبار مصوب شد مربوط به اوراق گواهی حق تقدم (تسه) بود. در گذشته تسه در مورد بانک‌های مسکن و تجاری بود، ولی اکنون تصمیم گرفته شد تمام بانک‌ها بتوانند از تسه استفاده کنند و با توجه به افزایش هزینه مسکن، دوبرابر شدن تسه می تواند بخشی از قیمت مسکن را پوشش دهد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000