تعدادی از پروژه‌های نهضت ملی مسکن خوزستان در هفته دولت افتتاح می‌شود

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۴۰۲/۰۴/۰۴
مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان با تاکید بر اینکه ضرباهنگ عملیات اجرایی نهضت ملی مسکن باید سرعت لازم را بگیرد از افتتاح برخی پروژه‌های در حال تکمیل مسکن استان خوزستان در هفته دولت خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حسین مذنب مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه چهاردهمین بازرسی اصناف و کنترل اجاره بها از استان خوزستان انجام شد، جزئیاتی از بازدیدها و تصمیمات اخذ شده را توضیح داد.

مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان گفت: پیرو دستور رییس‌جمهور در شورای عالی مسکن مبنی بر بازرسی از استان‌های رتبه پایین جدول اجرای نهضت ملی مسکن، ارزیابی مسکن از ۱۰ استان انجام شد و نظر به عملکرد مثبت بازرسی‌ها با توافق وزرای راه و شهرسازی و کشور مقرر شد تا بازرسی از سایر استان‌های کشور نیز انجام شود.

مذنب یادآور شد: ارزیابی توسط تیم مشترک وزارت راه و شهرسازی متشکل از سازمان ملی زمین و مسکن، قرارگاه مسکن، معاونت شهرسازی و معماری، شرکت عمران شهرهای جدید، بازآفرینی شهری، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بانک مسکن با وزارت کشور متشکل از دفتر فنی وزارت کشور انجام می‌شود.

به گفته وی، مسائل و مشکلات موجود در اجرای نهضت ملی و تولید مسکن در استان‌ها اعم از تامین زمین، تسهیلات و همچنین مراحل مختلف اجرا از سوی این تیم مشترک ارزیابی و در جهت رفع موانع و مشکلات در گام نخست در شورای مسکن استان با حضور استاندار اقدام خواهد شد. چنانچه مشکلات در سطح استان حل نشوند در گام بعدی در سطح ملی مسائل طرح و پیگیری برای حل و فصل مشکلات خواهد شد

مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان توضیح داد: چهاردهمین سفر طی دو روز به استان خوزستان انجام شد. در طی این سفر از شهرهای الوان، دزفول، اندیمشک، شهر جدید رامین و شهر جدید شیرین‌شهر و اهواز بازدید شد و مسایل متعدد استان در اجرای مسکن اعم از تامین زمین، تسهیلات و تامین خدمات زیربنایی و روبنایی بررسی و احصا شدند.

مذنب ادامه داد: در بازدیدهای انجام شده تعدادی از پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن برای هفته دولت قابلیت افتتاح دارند. همچنین در خصوص کمبود خدمات روبنایی در شهرهای جدید شیرین شهر و شهر جدید رامین مقرر شد تا با ارایه مشوق‌هایی به دستگاه‌های خدمات رسان برای تامین خدمات روبنایی این شهرهای جدید اعم از آموزشی، بهداشتی، امنیتی و سایر موارد همکاری تقویت شود تا هر چه سریع تر سکونت در این شهرها رونق بیشتری پیدا کند.

وی تاکید کرد: باید ضرباهنگ عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن در استان خوزستان سرعت بگیرد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000