افتتاح خط مترو تا هفته دولت

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۲/۰۴/۲۱
کلنگ زنی مراسم کلنگ‌زنی عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن شهر جدید پرند با حضور استاندار تهران برگزار شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از شرکت عمران شهرهای جدید، مراسم کلنگ‌زنی عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن پرند با حضور علیرضا فخاری استاندار تهران، آرش صیادی مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید شهر جدید پرند و سایر مسئولان منطقه‌ای برگزار شد.

در این مراسم کلنگ عملیات اجرایی پروژه آماده‌سازی اراضی ۴۴۵ هکتاری طرح نهضت ملی مسکن پرند که جزء بزرگترین عملیات‌های ساخت نهضت ملی در کشور است در فاز ۷ شهر جدید پرند به زمین زده شد.

همچنین عملیات احداث خط انتقال پساب تصفیه‌خانه پرند جهت تامین منابع پایدار آب برای استفاده در آبیاری و توسعه فضای سبز وایجاد کمربند سبز پیرامون شهر پرند از جنوب شهر پرند تا شمال فاز ٣، با اعتباری بالغ بر ۵۴٠ میلیارد ریال آغاز شد.

واگذاری زمین به خانواده‌های سه فرزندی، افتتاح یک باب مسجد و کلنگ زنی دو مدرسه و کلانتری نیز از دیگر برنامه‌های این روز درشهر جدید پرند به شمار می رود.

عملیات اجرایی ١٢٠٠٠ واحد مسکونی در فاز ٧ آغاز شد

آرش صیادی مدیرعامل شرکت عمران پرند در حاشیه کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرای پروژه ۴۴۵ هکتاری مسکن ملی در شهر جدید پرند اظهار کرد: شرکت عمران پرند تاکنون با ٣۵ انبوه‌ساز برای ساخت بیش از ١۴٢٠٠ واحد مسکونی در بزرگترین سایت نهضت ملی استان تهران در فاز ٧ پرند قرارداد منعقد کرده است.

وی ادامه داد: با فراخوان مناقصه طراحی و ساخت واحدهای باقی مانده پروژه نهضت ملی مسکن واقع در فاز ٧ شهر جدید پرند،قرارداد ساخت ٢٢١۶ واحد مسکونی با ٨ انبوه ساز دیگر در سایت ۴۴۵ هکتاری (ایرانشهر) منعقد شد.

مدیرعامل شرکت عمران پرند در ادامه گفت: در اراضی ۴۴۵ هکتاری فاز ٧ شهر پرند که بزرگترین کارگاه عمرانی ساخت مسکن دراستان تهران است، تاکنون با ٣۵ انبوه‌ساز برای ساخت حدود ١۴ هزار واحد مسکونی نهضت ملی قرارداد منعقد شده و هم اکنون عملیات اجرایی ۱۵ هزار واحد مسکونی در فاز ٧ آغاز شد و سقف طبقه اول تعدادی از واحدهای مسکونی در حال اجرا است.

صیادی در بخش دیگری با اشاره به احداث خط انتقال پساب تصفیه‌خانه شهر جدید پرند گفت: مطالعات مراحل اول و دوم طرح شبکه‌آبرسانی فضای سبز و پساب تولیدی شهر از سوی شرکت عمران پرند در سال ۱۳۹۱ با هدف جداسازی منابع آب خام از آب شربشهری و ایجاد شبکه جامع آبرسانی با توجه به کمبود آب شرب در منطقه در دستور کار قرار گرفت و هم اکنون با انتخاب پیمانکارمراحل اجرائی این پروژه مهم و حیاتی از جنوب شهر پرند تا شمال فاز ٣ عملیاتی شده و در حال انجام است.

شرکت عمران شهر پرند ٢٧ مدرسه جدید می‌سازد

وی در این مراسم با توجه به تکمیل واحدهای مسکن مهر و رشد روزافزون جمعیت شهر پرند و تحقق توسعه عدالت آموزشی و تسهیل دردسترسی به امکانات آموزشی از برنامه‌ریزی احداث مدارس جدید و ضرورت توسعه فضای آموزشی در پرند بدلیل مهاجرپذیری این شهرخاطرنشان کرد: شرکت عمران پرند ٢٧ قطعه زمین با کاربری آموزشی در فازهای ٣ الی۶ جهت تعیین مقاطع مورد نیاز آموزشی به ادارهکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران ارسال کرده است.

مدیرعامل شرکت عمران پرند ادامه داد: تاکنون ۵١ مدرسه از سوی شرکت عمران پرند در فازهای یک تا ۶ برای ایجاد فضای مطلوب آموزشی برای ده‌ها هزار دانش‌آموز پرندی طراحی و احداث شده است و اولین مدرسه استثنایی شهر پرند در تیرماه امسال به آموزش وپرورش شهرستان رباط‌کریم تحویل می‌شود.

افتتاح اولین مسجد در شهرک مهستان

صیادی در حاشیه افتتاح مسجد کوثر در فاز ۶، مساجد را به عنوان مهمترین پایگاه اجتماعی برای رشد و تعالی فردی و اجتماعی شهروندان نام برد و گفت: در راستای توسعه فضای مذهبی اولین مسجد در شهرک مهستان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های دانش‌بنیان به مناسبت عید سعید غدیرخم افتتاح و آماده بهره‌برداری است.

وی گفت: این مسجد بر اساس معماری ایرانی–اسلامی و با رعایت مباحث فنی و مقررات ملی ساختمان در جنوب فاز ۶ در زمینی به مساحت ١٣٣٨ مترمربع با زیربنایی ١۵۶۶ متر مربع با اعتباری بالغ بر٩٨ میلیارد ریال طراحی و احداث شده است.

مدیرعامل شرکت عمران ادامه داد: طراحی و فضای این مسجد شامل شبستان‌های مردانه و زنانه در دو طبقه مجزا، دفتر امام جماعت،محل سکونت خادم مقیم، دفتر مسجد، سرویس‌های بهداشتی، آسانسور، اتاق سرایداری، مناسب‌سازی برای افراد کم‌توان جسمی وگنبد مسجد با اتفاع ٧ متر مربع با طراحی و معماری ایرانی اسلامی و دومناره به ارتفاع ۱۴ متر با بهره‌گیری از فناوری‌های دانش‌بنیان احداث شده است.

استاندار تهران این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز از پروژه‌های مربوط به نیروهای مسلح که حدود ۵۵۰۰ واحد در دست اقدام است و بالای ۷۵ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته بازدید کردیم که امور زیربنایی و روبنایی در حوزه شهرک‌سازی آن ها موردتاکید قرار گرفت.

وی در ادامه گفت: همچنین مراسم کلنگ‌زنی مسکن ملی در زمینی به مساحت ۴۴۵ هکتار به عنوان ایران‌شهر و با جمعیت بالغ بر ۱۵ هزار نفر که در این شهر اسکان پیدا خواهند کرد انجام شد؛ هماهنگی‌های لازم جهت امور زیربنایی و روبنایی هم انجام گرفت، البتهاقدام برای ایجاد خدمات زیربنایی و روبنایی بعد از پیشرفت ۲۵ تا ۳۰ درصدی انجام خواهد شد.

زمان تحویل مسکن‌های ملی در پروژه ایرانشهر ۲۴ ماهه است

وی در خصوص زمان تحویل مسکن‌های ملی در پروژه ایرانشهر گفت: زمان تحویل حدود ۲۴ ماه در نظر گرفته شده که در صورت تامین اعتبارات ممکن هست در زمان کمتری هم واحدها تحویل متقاضیان شود.

وی در ادامه در مورد واگذاری زمین در قالب طرح جوانی جمعیت گفت: خوشبختانه در شهر جدید پرند برای اولین بار طرح واگذاری زمینبرای ۴۴۰ خانواده در دستور کار است که یک کار بزرگ و ارزشمندی در سطح استان تهران است.

وی در خصوص افتتاح پروژه پرند هم گفت: با برداشتن موانع پروژه افتتاح متروی پرند تا هفته دولت انجام خواهد شد که یکی از موانع تأمین برق این پروژه است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000