نقش ویژه صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها در افزایش سرمایه گذاری در کشور

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۴۰۲/۰۴/۲۸
وزیر امور اقتصادی و دارایی طی سخنانی در جلسه مجمع عمومی صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها ضمن ابراز رضایت از عملکرد این صندوق در یکسال اخیر، ابراز امیدواری کرد، این صندوق بتواند با حفظ منافع و مصلحت بازنشستگان، نقش ویژه ای در امر سرمایه گذاری در کشور ایفا کند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از شادا، دکتر سید احسان خاندوزی در این جلسه که در محل وزارت اقتصاد برگزار شد، در سخنانی بعد از قرائت گزارش هیئت مدیره مجمع عمومی صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها اظهار داشت: برخی اقدامات هیئت مدیره صندوق به ویژه در زمینه تعدیل و کاهش هزینه ها، دستآورد بسیار ارزشمندی است که نشان از برنامه مشخص و جدی شما در بازه یک سال گذشته دارد و معتقدم باید اطلاع رسانی خوبی در این زمینه به ذینفعان صورت گیرد.

وی ضمن تبیین دلایل و ضرورت انعکاس مناسب اقدامات مثبت انجام گرفته توسط هیئت امنای صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها برای بازنشستگان، یادآور شد: البته باید توجه داشت که هیچ منتی بابت این اقدامات بر سر بازنشستگان وجود ندارد و شما تنها به وظایف قانونی خود عمل کرده اید.

وزیر اقتصاد همچنین با ابراز رضایت از گزارش سرمایه گذاری های صورت گرفته توسط صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها و اهتمام هیئت مدیره برای ورود به عرصه سرمایه گذاری های جدید، تصریح کرد: کشور در حال حاضر به این نیاز دارد که صندوق در کنار انجام وظایف ذاتی خودش، تبدیل به نهادی بشود که بتواند در تحقق رویکرد های دولت در امر سرمایه گذاری، نقش ویژه ای ایفا نماید، به نحوی که نهاد سیاستگذار بتواند در جاهایی بر روی کمک آن حساب کند.

خاندوزی تأکید کرد: البته بدیهی است، این سرمایه گذاری حتما باید بدون کمترین زیان و ضرر برای ذینفعان صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها انجام گیرد.

وزیر اقتصاد عنوان کرد: سرمایه گذاری همیشه و در همه برنامه های توسعه مهم بوده است ولی هم اکنون در دوره ای قرار داریم که به جهات متعددی، کشور، خیلی بیشتر از قبل، نیازمند استراتژی مدون سرمایه گذاری است.

وی گفت: ممکن است شما بگویید محدوده و توان ما برای سرمایه گذاری، از یک حدی بیشتر نیست، مثلا نسبت به فلان بانک یا مؤسسه مالی کوچک است اما نکته اینجاست که شما در ابعاد صندوق، به مراتب بیشتر از یک بانک، درجه آزادی برای تصمیم گیری های خوب دارید، چون آنها به دلیل تعهدات بالای مالی، گاهی دچار نوعی "قفل شدگی" منابع می شوند و آزادی عمل لازم را ندارند.

خاندوزی افزود: بنابراین شما می توانید، با توجه به درجه آزادی تان، استراتژی خیلی خوبی را برای آینده تدوین کنید به نحوی که هم منافع صندوق تأمین و هم به سرمایه گذاری در کشور کمک شود.

وی اعلام کرد: ما به این دست موارد، خیلی در ماه های اخیر برخورد کرده ایم که مجموعه های به ظاهر کوچک، چقدر توانسته اند تاثیرات ویژه در افزایش سرمایه گذاری در کشور بگذارند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000