بسم الله الرحمن الرحیم

درباره پایگاه خبری بانک مسکن

به موازات استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در تمامی ابعاد حیات بشری، جهان به سرعت در حال تبدیل به یک جامعه اطلاعاتی است. امروزه امکان دستیابی به اینترنت و استفاده از منابع اطلاعاتی در تمامی جوامع بشری روندی تصاعدی را طی می‌کند و جوامع مختلف هر یک با توجه به زیرساخت‌های متعدد ایجاد شده از مزایای فناوری اطلاعات و ارتباطات استفاده می‌کنند. رشد شکاف دیجیتالی بین کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه، جوامع شهری و روستائی، شهروندان ماهر و آموزش دیده و فاقد مهارت، جای هیچگونه شک و تردیدی در رابطه با تدوین استراتژی ها وتبعیت از سیاست‌ها و رویکردهای مناسب برای نیل به یک جامعه مدرن اطلاعاتی را باقی نگذاشته است. تمامی کارشناسان و سیاستگذاران کشورهای متفاوت به این موضوع اذعان نموده‌اند که فناوری اطلاعات و ارتباطات دارای پتانسیل لازم برای توسعه در تمامی ابعاد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی است.

روابط عمومی بانک مسکن در این راستا و به منظور تقویت شبکه اطلاع رسانی خود و نیز جهت تحقق اهداف خود به عنوان یک بانک تخصصی و توسعه ای در حوزه مسکن  نسبت به  راه اندازی پایگاه خبری مختص این بانک  اقدام کرد.

**اهداف پایگاه خبری بانک مسکن

  1. اطلاع رسانی دقیق، صحیح، سریع و به روز از تحولات حوزه بانک،مسکن،اقتصاد و سیستم بانکی
  2. ایجاد یک پایگاه خبری شناسنامه دار برای تسهیل دسترسی دانشگاهیان، مدیران، شهروندان و رسانه ها به اخبار بانک مسکن و خبرهایی که با توجه به سیاست بانک منتشر می شود.
  3. ایجاد فضای مناسب برای نقد و نظرهای کارشناسی و ارایه مقالات مرتبط
  4. ایجاد فضای مناسب برگزاری کرسی‌های نقد و بررسی در حوزه مسکن
  5. انتشار اخبار و اطلاعات تخصصی به صورت دسته بندی‌های موضوعی و پرونده‌ای با سلیقه و گرایش‌های مخاطبان
  6. توجه ویژه به خبرها و اطلاعات خارج از مرکز (تهران) و اولویت بخشی به اطلاعات و اخبار سایر استان‌ها
  7. تهیه و تدوین تصاویر و فیلم‌های مرتبط با حوزه مسکن و اقتصاد
  8. ارائه اطلاعات فنی به روز برای کارشناسان حوزه مسکن
  9. ایجاد اولین دانشنامه الکترونیکی در حوزه بانک، مسکن و اقتصاد با توجه به مطالبی که در این پایگاه قرار گرفته و می تواند منبع اطلاعاتی موثقی برای دانشجویان،اساتید و متخصصان این حوزه ها باشد.

**محتوای پایگاه خبری بانک مسکن

پایگاه خبری بانک مسکن  در نظر دارد در سه زمینه ذیل به تولید محتوا بپردازد:

گام اول:این پایگاه وظیفه دارد محصولات و خدمات  بانک مسکن را به صورت قابل فهم،ساده و شفاف در قالب خبر یا گزارش خبری برای عموم مردم معرفی کند.اطلاع رسانی قابل فهم و شفاف محصولات بانک همیشه جزو نقایص رسانه های عمومی بوده است چراکه اطلاعات و تخصص آنها در حوزه فعالیت بانک مسکن در حد مناسبی نیست.

گام دوم:پایگاه خبری بانک مسکن باید پل ارتباطی ستاد مرکزی بانک و ادارات و شعب باشد تا از طریق انعکاس آخرین تصمیم گیری ها و یا طرح های در دست تدوین در اسرع وقت و در قالب گزارش و خبر بتواند نیروی انسانی شاغل در صف را راهبری نماید.

گام سوم: پایگاه خبری بانک مسکن  وظیفه تولید مقالات تحقیقاتی در زمینه فعالیت تخصصی بانک مسکن از جمله  مدل های جهانی تامین مالی مسکن و ... را برعهده دارد.

همچنین پایگاه خبری بانک مسکن علاوه بر تهیه اخبار،گزارش و مقالات تحلیلی در حوزه تامین مالی مسکن،به صورت حرفه ای اقدام به تهیه محتوا در زمینه اقتصاد مسکن،تجزیه و تحلیل هفتگی و ماهانه بازار معاملات خرید مسکن،اجاره و همچنین بازار ساخت و ساز و سرمایه گذاری ساختمانی ،حجم صدور پروانه های ساختمانی در تهران و سایر شهرها و ...  می کند.

**ساختار تشکیلاتی پایگاه خبری بانک مسکن

رییس شورای سیاستگذاری:دکتر سیدعباس حسینی

آدرس دفتر پایگاه خبری بانک مسکن 

پایگاه خبری بانک مسکن  در حال حاضر در خیابان ولیعصر بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار  ، پلاک 14   طبقه اول قرار دارد.