لیست اخبار

تصویب طرح ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره راهکاری برای معاملات شفاف در بازار مسکن
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن تصویب لایحه ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره را راهکاری برای انجام معاملات شفاف در بازار مسکن برشمرد و گفت: این طرح مراحل پایانی تصویب خود طی می‌کند که امیدواریم با تصویب این لایحه و ابلاغ و اجرای آن بتوان بخشی از موانع موجود بر سر راه بازار مسکن را برداشت.

آغاز پروژه‌های آماده‌سازی اراضی یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور
۱۴۰۳/۰۲/۰۵
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اراضی تامین شده در محدوده شهری و شهرهای جدید با ظرفیت ساخت یک میلیون و ۸۵۰ هزار واحد مسکونی، گفت: تاکنون ۱۵۰۰ پروژه آماده‌سازی با ظرفیت ساخت یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد در کشور، در اراضی سازمان ملی زمین و مسکن آغاز شده است.

برگزاری اولین نشست فصلی و منطقه‌ای برای تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن در استان‌ها
معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن از برگزاری اولین نشست فصلی و منطقه‌ای با ادارات کل راه و شهرسازی خبر داد و گفت: هدف از برگزاری این نشست هم‌افزایی در جمع‌بندی مسائلی است که برای تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن در استان‌ها با آنها روبرو هستیم.

مهلت یک هفته‌ای سکوهای اینترنتی برای اخذ استعلام از سامانه املاک و اسکان
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: سکوهای اینترنتی برای انتشار آگهی ملزم به اخذ استعلام از سامانه املاک و اسکان هستند و به این سکوها یک هفته مهلت داده می‌شود.


امضاء تفاهم‌نامه همکاری بانک مسکن و بیمه مرکزی
در نشست روز دوشنبه مورخ سوم اردیبهشت ۱۴۰۲ با حضور دکتر سید عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن و دکتر علی استاد هاشمی رئیس کل بیمه مرکزی ایران، تفاهم‌نامه‌ همکاری‌های مشترک درخصوص توسعه خدمات‌رسانی به مشتریان منعقد شد.

افزایش دوبرابری سقف تراکنش غیرحضوری در شبکه بانکی
در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی ابلاغ شد؛

افزایش دوبرابری سقف تراکنش غیرحضوری در شبکه بانکی

۱۴۰۳/۰۲/۰۴
آستانه مجموع مبالغ برداشت از طریق درگاه‌های پرداخت غیرحضوری، از کلیه حساب‌های سپرده غیرتجاری متعلق به مشتری حقیقی در هر مؤسسه اعتباری با افزایش دو برابری تا دو میلیارد ریال به صورت روزانه و ده میلیارد ریال به صورت ماهانه مجاز شد.

بازرسی از بنگاه‌های مشاور املاک علی آباد کتول
نظارت بر بازار مسکن گلستان ادامه دارد؛

بازرسی از بنگاه‌های مشاور املاک علی آباد کتول

۱۴۰۳/۰۲/۰۴
رئیس اداره راه و شهرسازی علی آباد کتول گفت: بر اساس برنامه ابلاغی وزارت راه و شهرسازی مبنی بر نظارت بر بازار مسکن توسط کارگروه تنظیم بازار املاک و مستغلات، از بنگاه های مشاور املاک شهرستان علی آباد کتول بازرسی شد.