لیست اخبارنقش تسهیلات‌دهی را به بانک‌ها برگردانیم
رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت: باید نقش تسهیلات‌دهی را به بانک‌ها برگردانیم، سرمایه‌گذاری اصلی را به بخش خصوصی دهیم و مشارکت در سرمایه‌گذاری را به صندوق واگذار کنیم.

تخلفات بانک‌ها به حداقل می‌رسد
یک کارشناس اقتصادی گفت: نظام مدیریتی حال حاضر با روش‌های قدیمی بر پایه نظارت‌های حضوری و دستی و با دوره‌های زمانی طولانی به ارزیابی عملکرد‌ها و رخداد‌های مالی می‌پردازد اما نظارت سیستمی امکان ارزیابی بانک‌ها و مقایسه آن‌ها را به صورت لحظه‌ای فراهم می‌کند.


فعالیت صرافی‌های مجاز و شعب ارزی کشیک بانک‌ها در روز‌های تعطیل
فعالیت شبکه صرافی‌های مجاز در روز‌های جمعه و شنبه ۲۵ و ۲۶ شهریورماه با اولویت ارائه خدمات ارز اربعین به زوار حسینی استمرار دارد. همچنین شعب ارزی کشیک بانک‌های ارائه دهنده ارز اربعین در ایام تعطیل و غیرتعطیل تا ساعت ۱۸ روز شنبه ۲۶ شهریورماه نسبت به فروش ارز به زائرین حسینی اقدام می‌کنند.

جزئیات افزایش سقف انتقال وجه به صورت حضوری و غیرحضوری برای حساب‌های تجاری
طبق مشوق‌های بانک مرکزی، سقف انتقال وجه روزانه برای دارندگان حساب‌های تجاری به صورت غیرحضوری از ۱۰۰ میلیون تومان به ۵۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. همچنین این میزان برای برداشت و انتقال وجه در ماه به صورت غیرحضوری به ۳ میلیارد تومان رسید. صاحبان حساب‌های تجاری در نقل و انتقالات حضوری خود نیز تا آستانه مبلفی یک میلیارد تومان نیاز به ارایه مستندات ندارند.